Wordpres Tema ve Eklenti Rehberiniz

Domain.com İncelemesi Özellikler, Ayrıntılar ve Fiyatlandırma

Bu yazıda, Domain.com’un özelliklerini ve fiyatlandırmasını inceleyeceğiz ve rekabete karşı nasıl performans gösterdiğini göreceğiz.

1998’de başlatılan Domain.com, en popüler alan adı kayıt şirketlerinden biridir ancak bundan çok daha fazlasını sunar.

İlk olarak, tüm üst düzey etki alanı adı uzantılarını (TLD’ler) ve hatta düzinelerce ülke kodu üst düzey etki alanını (ccTLD’ler) kaydetmenize olanak tanırlar.

Ayrıca, bireyler ve dünyadaki küçük ve orta ölçekli işletmeler için en iyi web barındırma çözümlerinden biridir.

Domain.com, üst düzey bir alan adı kayıt kuruluşundan bekleyebileceğiniz tüm alan yönetimi araçlarını sunar. Buna özel ve toplu kayıt, ücretsiz WHOIS araması, gizlilik koruması, kolay aktarımlar ve DNS yönetimi dahildir.

İşletmenizi hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi hale getirmek için güvenilir bir alan adı ve hosting çözümüdür.

İnternette kendi web sitenize sahip olmak için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • Domain – Bir alan adı satın almak, çevrimiçi emlak satın almaya benzer. Web sitenize “tematavsiye.com” gibi bir adres verir. Kullanıcılar sitenizi ziyaret etmek için bu URL’yi adres çubuğuna yazabilir.
 • Hosting- Bu, web sitenizin dosyalarının ve veritabanının depolanacağı bir sunucuya erişmenizi sağlar. Daha basit bir ifadeyle, web sitenizin tüm verileri ve içeriği bu sunucuda yaşayacaktır.
 • Web Sitesi Kurucu – Web sitenizin temelini oluşturduktan sonra, onu oluşturmanız gerekir. Çoğu site sahibi, WordPress veya Wix gibi web oluşturucuları seçer.
 • SSL Sertifikası – Web siteniz tarayıcılar ve sunucular arasında veri gönderecek ve alacaktır. Düz metin olarak gönderilirse, bilgisayar korsanları bu verilere müdahale edebilir ve kötüye kullanabilir. Bir SSL sertifikası, bilgisayar korsanlarının bu verilerle hiçbir şey yapamaması için aktarım sırasında bu verileri şifreler.
 • Güvenlik – Gerçek dünya gibi, web siteniz de internette tehdit ve risklerle karşı karşıyadır. Bilgisayar korsanları her zaman girip zarar verebilecekleri siteleri arıyorlar. Bunları dışarıda tutmak için duvarlar örmeniz ve ön kapıyı kilitlemeniz gerekir. Güvenlik duvarları ve güçlü parolalar gibi site güvenlik önlemlerinin yaptığı tam olarak budur.
 • E-Posta – E-posta, iş dünyasında en çok kullanılan iletişim şeklidir. Bu nedenle, e-posta gönderip almak için bir işletme hesabına sahip olmak önemlidir. Daha profesyonel görünmenizi sağlar ve ekip üyelerinizi ve müşterilerinizi kolayca bağlayabilirsiniz.

Şimdi birçok durumda, insanlar tüm bu unsurları farklı sağlayıcılardan satın alıyor. Bunun nedeni, daha iyi bir fiyat almaları veya hosting firmasının farklı özelliklere sahip olması olabilir.

Ancak, çok sayıda hesaba sahip olmanız gerektiğinden yönetimi ve takibini yapmak zorlaşır.

Buna ek olarak, birçok site sahibi, sitelerini korumak için belirli önlemler almaları gerektiğini bilmiyor.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, Domain.com’un sunduğu her şeyi inceledik. Ayrıca platformlarında bir web sitesi satın almanın, oluşturmanın ve çalıştırmanın ne kadar kolay veya zor olduğuna da bakıyoruz.

Ve son olarak, tümünün ne kadara mal olduğunu da kontrol ettik çünkü günün sonunda, yatırıma değer olması gerekiyor.

Bunu söyledikten sonra, Domain.com ile ne elde edeceğinize bir göz atalım.

Domain.com Hangi Hizmetleri Veriyor?

Domain.com, bir web sitesi oluşturmak ve çalıştırmak için hepsi bir arada bir çözümdür, böylece birçok özellik ve hizmete sahiptir. Sizin ihtiyacının aşağıdakilerden hangisi olursa olsun, domain.com bunları tek bir yerden alabilmenizi mümkün kılıyor.

 1. Domain

Çoğu zaman en iyi alan adını aklınızda bulundurduğunuzda, bunun zaten alınmış olduğunu göreceksiniz!

Domain.com, alan adlarının kullanılabilirliğini kontrol etmek için bir domain arama motoru sunar. İstenilen isim alınırsa, size seçtiğiniz isme yakın isim önerileri verir. Alan adınızı seçtikten sonra, bunu alışveriş sepetinize eklemeniz ve ödeme yapmanız yeterlidir.

9,99 ABD dolarından başlayan bir .com etki alanı ve 12,99 ABD dolarından başlayan bir .net etki alanı alabilirsiniz.

Domain.com size aşağıdaki özellikleri domain hizmeti sırasında sunmaktadır.

 • Domain Transferi – Başka bir sağlayıcıdan zaten bir alan satın aldıysanız ve bunu Domain.com’a aktarmak istiyorsanız, hızlı ve zahmetsiz bir geçiş süreci vardır. Ve bu konuda yeniyseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa, Domain.com’da alan adı transferinde size yardımcı olacak cana yakın bir destek ekibi vardır.

İşlem 5-7 gün kadar sürebilir, ancak Domain.com’un aktarım işlemi otomatiktir, böylece siz taşınırken siteniz herhangi bir kesinti yaşamaz.

 • Premium Alan Adları – Kısa, akılda kalıcı ve benzersiz alan adlarına ulaşmak oldukça zordur, çünkü adların çoğu zaten alınmıştır. Domain.com, hatırlanması kolay ve daha güçlü marka potansiyeline sahip premium alan adlarını belirlemenize yardımcı olur.

Bu alanlar daha fazla site trafiği çekebilir ve daha görünür ve başarılı olma şansları daha yüksek olabilir.

 • Yeni Domain Uzantıları – .com ve .net uzantılarına sahip daha az etki alanı adı seçeneği ile, ICANN (alanı adları için uluslararası yönetim organı) yeni etki alanı uzantıları eklemeye karar verdi. Böylece istediğiniz alan adını almanın daha yaratıcı yollarını bulabilirsiniz.

Domain.com, kullanabileceğiniz bir dizi yeni uzantı ile 300’den fazla yeni TLD sunar.

 • WHOIS Araması – Bazen insanlar kâr amacıyla satmak için alan satın alır ve park eder. Dolayısıyla, mükemmel alan adını biliyorsanız ve satın almak istiyorsanız, alanın sahibini kontrol edebilirsiniz.

İletişim bilgilerini bulabilir ve ayrıca etki alanının yakında sona erecek şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını görebilirsiniz. Alanı yenilemezlerse, pazara geri dönecek, böylece daha sonra satın alabilirsiniz.

 1. Hosting

Domain.com, web barındırma için en uygun fiyatlandırma planlarına sahiptir. Bu, herkesin büyük bir yatırım yapmadan bir web sitesi oluşturmasını sağlar.

Unutulmaması gereken bir nokta, Domain.com’un paylaşılan barındırma hizmeti sunmasıdır. Bu, düşük maliyetli olduğu, ancak sunucunuzu diğer web siteleri ve şirketlerle paylaşacağınız anlamına gelir. Ve her kullanıcı, sitelerini çalıştırmak için bant genişliği, bellek ve güç payına eşit oranda sahip olacak.

Bununla birlikte, Domain.com’un tüm barındırma planlarında% 99,9 çalışma süresi vardır. Bu, web barındırıcınızla ilgili bir sorun nedeniyle sitenizin ziyaretçiler tarafından çok nadiren erişilemez veya erişilemez olmadığı anlamına gelir.

Web sitenizi barındırmak için en istikrarlı ve güvenli platformlardan biridir.

Domain.com Web Hosting Planları

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç barındırma planı vardır.

 • Temel – Ayda 3,75 ABD dolarından başlar ve 1 web sitesini barındırmanıza izin verir. 10 veritabanı oluşturabilir ve 5 FTP girişi ekleyebilirsiniz (bu, kullanıcıların web sitenizin arka ucuna erişmesini sağlar).
 • Deluxe – Ayda 6,75 ABD dolarından başlar ve sınırsız web sitesi barındırmanıza izin verir. 25 veritabanı oluşturabilir ve 25 FTP girişi ekleyebilirsiniz.
 • Ultra – Ayda 13,75 ABD dolarından başlar ve sınırsız web sitesi barındırmanıza izin verir. Sınırsız veritabanı oluşturabilir ve sınırsız FTP girişi ekleyebilirsiniz.

domain.com hosting fiyat

Tüm planlar, siz büyüdükçe sitenizi yönetmek için sınırsız depolama alanı ve ölçeklenebilir bant genişliği ile birlikte gelir. Ayrıca ücretsiz bir SSL sertifikası içerir ve sınırsız sayıda alt alan adı oluşturabilirsiniz.

Domain.com WordPress Hosting Planları

Domain.com’un ayrıca WordPress siteleri için özel planları vardır. Seçilmiş temalar, sitenizi optimize etmek için önceden yüklenmiş eklentiler ve özelleştirilmiş bir kontrol paneli ile birlikte gelirler.

 • WP Starter – Sınırsız depolama ve bant genişliği ile ayda 3,75 ABD dolarından başlar.
 • WP Essential – Ayda 6,95 ABD dolarından başlar ve ayrıca profesyonel site güvenliği, kötü amaçlı yazılım temizleme ve 7/24 destek içerir.

Ayrıca, her WordPress barındırma planında bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı alırsınız.

 1. Hazır Web Sitesi

Domain.com, denemek isteyeceğiniz gerçekten harika bir web sitesi oluşturucuya sahiptir.  Kullanım paketleri ise ayda sadece 1,99 dolardan başlıyor.

Siz bir kaç soruyu hızlıca cevapladıktan sonra, AI (yapay zeka) teknolojisi siteniz için doğru düzeni, resimleri ve ilk içeriği bulacaktır.

Bu, yüzlerce şablonu ve temayı denemek ve test etmek yerine hızlıca başlamayı çok kolaylaştırır.

Web sitenizi düzenlemek kolaydır ve yerleşik tasarım korumasına sahiptir. Bu, sitenizin tüm cihazlarda harika göründüğü anlamına gelir.

Domain.com’un web sitesi yapıcısının öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Benzersiz bir site oluşturabilmeniz için özelleştirilebilir düzenler
 • Görsel kitaplığına ücretsiz erişim
 • Sitenizin arama motorlarında sıralanmasını sağlamak için yerleşik SEO önlemleri
 • Basit bir blogdan tam teşekküllü e-ticaret mağazasına kadar her türlü siteyi oluşturmak kolaydır
 • Sosyal medya simgelerini kolayca ekleyin
 • Potansiyel müşterileri yakalamak ve abonelere e-posta göndermek için güzel formlar oluşturun
 • Tüm kişilerinizi tek bir veritabanından yönetin
 • Mevcut Facebook mağazanızı entegre edin
 • Şüpheleri ve sorunları çözmek için 7/24 destek ekibi

Asıl şaşırtan şey, Domain.com’un e-ticaret sitesi hizmetinin de olması. Aylık 12,99 dolara mal oluyor ve düzgün optimize edilmiş ve tam işlevli bir e-ticaret sitesi kurmak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahip.

Güvenli çevrimiçi ödeme seçenekleri, entegre nakliye, sipariş ve vergi yönetimi ve envanter takibi var.

Satışları ve geliri artırmak için dijital ürünler ve indirmeler satabilir, kuponlar ve indirimler ekleyebilirsiniz. Sipariş onayı ve durum güncellemeleri için ziyaretçilere işlem e-postaları gönderebilirsiniz.

4. Kurumsal E-posta Hizmeti

İşletmenizin profesyonel görünmesini istiyorsanız, alan adınızla eşleşen e-postalara ihtiyacınız olacak. İş e-postası info@tematavsiye.com gibi görünür.

Domain.com, Microsoft 365 veya Google Workspace ile iş e-postanızı ayarlamanıza olanak tanır.

Web siteniz ve e-posta hesabınız arasında sorunsuz entegrasyonlar sunarlar. Ve dokümanlar, sayfalar, formlar, sohbet ve takvimler gibi tüm araçlara erişebilirsiniz.

Microsoft 365 ayda 2,99 dolardan başlarken, Google Workspace ayda 3,99 dolardan başlar.

 1. Web Sitesi Güvenliği

Site güvenliği olması gerektiği kadar önem kazanmıyor. Sonradan gelen bir düşünce olarak gelir ama gerçekte en öncelikli olmalıdır. Dolayısıyla, Domain.com’un site güvenliğini ciddiye aldığını söylemekte fayda var.

Bilmeniz gereken şey, bilgisayar korsanlarının büyük ve popüler sitelere önyargılı olmadığıdır. Güvenlik önlemlerinden yoksun oldukları için yepyeni ve küçük siteleri de avlarlar. Sitenize zarar verebilecekleri ve kötüye kullanabilecekleri yüzlerce yol vardır.

Dolayısıyla, en başından sitenizi korumanız gerekir. Ve Domain.com bunu sizin için yapıyor. İşte sundukları:

 • SSL sertifikaları – SSL, sitenizin verilerini korur ve bilgisayar korsanlarından korur.
  Sitenize müşteri güvenini ve güvenini artırır. Buna ek olarak, Google her web sitesinin bir SSL sertifikasına sahip olmasını gerektirir, aksi takdirde siteniz sıralamada olmaz.

Bir sitenin güvenli olup olmadığını adres çubuğundaki asma kilitle anlayabilirsiniz.

Farklı türde SSL sertifikaları var ama Domain.com, tüm planlarda ücretsiz olarak basit SSL sunar.

E-Ticaret ödemelerini ve birden çok alt alanı korumak için premium SSL sertifikaları istiyorsanız, bunları ayda 3 ABD dolarından başlayan uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 • Domain Gizliliği ve Koruması – Bir alan adı kaydettiğinizde, ev adresi ve iletişim numarası gibi kişisel bilgilerinizi sağlamanız gerekir. Ve ICANN, bu ayrıntıların “WHOIS” veritabanında herkese açık olmasını gerektirir. Domain.com, bilgilerinizi gizleyerek ve bunun yerine kendi bilgilerini görüntüleyerek alan gizliliği sağlar.

Bu, alanla ilgili önemsiz ve spam e-postaları veya telefon aramalarını önler. Ayrıca, hiç kimsenin web sitenize ve etki alanınıza yetkisiz erişim sağlamamasını sağlar.

 • SiteLock Security – Domain.com, SiteLock tarafından desteklenen güvenlik önlemlerini etkinleştirmenizi sağlar. Sitenizi ve veritabanınızı kötü amaçlı yazılım ve güvenlik açıklarına karşı tarar.Kötü botların sitenize saldırmasını engellemek için bir web uygulaması güvenlik duvarı oluşturur. Sitenize virüs bulaşması durumunda, tüm kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak algılar ve kaldırır.
  Ayrıca, şüpheli etkinlik veya doğru görünmeyen herhangi bir şey konusunda sizi uyarmak için kontrol panelinizde anlık bildirimler ve e-posta alırsınız.

  Şimdi, sitenize virüs bulaşması durumunda, Google gibi arama motorları sitenizi tespit ettiğinde sitenizi kara listeye alıyor. SiteLock, bunun olmasını önleyecek ve sitenizin kara listeye alınıp alınmadığını izleyecektir. SiteLock güvenliği ile sitenizin korunduğundan emin olabilirsiniz.

Müşteri Desteği ve Documentatoin

Müşteri desteğinin ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulayamayız. Bir alan adı satın alırken, bir site oluştururken veya yönetirken çoğu zaman engellerle karşılaşırsınız.

Göz önünde bulundurmanız gereken insan hatası, sunucu hataları ve bilgisayar korsanları var. Böyle zamanlarda, sorununuzu hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olacak güvenilir bir destek ekibine ihtiyacınız var.

Ve Domain.com en iyi destek ekiplerinden birine sahiptir ve gerçekten cana yakın ve yardımseverdirler.

Müşteri desteğine bir bilet sistemi, telefon, sohbet ve e-posta yoluyla erişebilirsiniz. Bu, seçtiğiniz plana veya hizmete bağlı olacaktır.

Destek ekibi, dünyanın herhangi bir yerinde günün herhangi bir saatinde sorularınızı hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir.

Domain.com’da ayrıca yararlı bir blog ve web sitesi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz kaynaklarla dolu bir YouTube kanalı vardır.

Bunun dışında, web sitesinin tamamı, her şeyin ne anlama geldiğini ve ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olacak bilgiler ve ipuçlarıyla doludur.

Ve kendi kendine öğrenen biriyseniz, web siteleri hakkında kendi başınıza daha fazla bilgi edinebilmeniz için bir bilgi tabanına da sahiptirler.

Yorum yapın