Wordpres Tema ve Eklenti Rehberiniz

En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri

Bir WordPress güvenlik eklentisi kullanmak, WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, kaba kuvvet saldırılarından ve bilgisayar korsanlığı girişimlerinden korur. Bu makalede, web sitenizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress güvenlik eklentilerini seçtik.

WordPress en popüler web sitesi platformu olduğundan, genellikle kötü niyetli bilgisayar korsanları ve spam gönderenler tarafından hedef alınır.

Ne yazık ki, birçok web sitesi sahibi, bilgisayar korsanlarının yalnızca büyük şirketleri veya popüler blogları hedeflediği düşüncesiyle tuzağa düşüyor, bu nedenle web sitelerini güvenli tutmanın önemini küçümsüyorlar. Ancak gerçekte bilgisayar korsanları, web sitelerine yalnızca kişisel verileri çalmak ve geri bağlantılar oluşturmak için değil, aynı zamanda eğlence için de saldırır.

Diğer bir deyişle, küçük bir web sitesine sahip olmak, sitenizin kötü niyetli saldırılara karşı güvenli olduğunu garanti etmez. Saldırıları önlemek için güvenlik önlemleri almadığınız sürece, kötü adamların arama sıralamanızı ve çevrimiçi işlerinizi yok etmesine izin vermiş olursunuz.

Web sitenizi güvende tutmanın en iyi yolu, sitenize bir WordPress güvenlik eklentisi yüklemektir.

Bu makalede, siteniz için en iyi WordPress güvenlik eklentilerini bulmanıza yardımcı olmak için en popüler WordPress güvenlik eklentilerini karşılaştıracağız.

Neden WordPress Güvenlik Eklentisi Kullanmalı?

Her hafta herhangi bir zamanda kötü amaçlı yazılım bulaşan yaklaşık 18,5 Milyon web sitesi vardır. Hem WordPress hem de WordPress dışı web siteleri içeren ortalama bir web sitesi her gün 44 kez saldırıya uğrar.

Web sitenizdeki bir güvenlik ihlali, işinize ciddi zararlar verebilir.

 • Bilgisayar korsanları verilerinizi veya kullanıcılarınıza ve müşterilerinize ait verileri çalabilir.
 • Güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesi, kötü niyetli kodu şüpheli olmayan kullanıcılara ve diğer web sitelerine dağıtmak için kullanılabilir.
 • Veri kaybedebilir, web sitenize erişimi kaybedebilir, kilitlenebilir veya verileriniz rehin tutulabilir
 • Web siteniz yok edilebilir veya tahrif edilebilir, bu da SEO sıralamanızı ve marka itibarınızı etkileyebilir.

WordPress sitenizi istediğiniz zaman güvenlik ihlallerine karşı tarayabilirsiniz. Bununla birlikte, saldırıya uğramış bir WordPress sitesini profesyonel yardım olmadan temizlemek, teknik olmayan kullanıcılar için oldukça zor olabilir.

Saldırıya uğramaktan kaçınmak için, web sitenizi korumak için en iyi güvenlik uygulamalarını izlemeniz gerekir.

WordPress sitenizi güvenli hale getirmenin en önemli adımlarından biri, bir WordPress güvenlik eklentisi kullanmaya başlamaktır. Bu eklentiler, web sitenizdeki kaba kuvvet saldırılarını engellerken aynı zamanda WordPress güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur.

WordPress sitenizin güvenliğini sağlamak, özellikle bir WordPress uzmanı değilseniz yanıltıcı olabilir. Ancak doğru WordPress güvenlik eklentisiyle, web sitenizi güvende tutma tekniklerine girmenize gerek yoktur.

İyi bir WordPress güvenlik eklentisi aşağıdaki özelliklerle birlikte gelmelidir:

 • Güvenlik Duvarı: Güvenlik duvarları, web sitenizdeki tüm trafiği izler ve web sitenizin sunucusuna ulaşmadan savunmasız botları filtreler.
 • Tarama: Kötü amaçlı yazılımları veya diğer olası tehditleri bulmak için web sitenizi düzenli olarak taramanız önerilir.
 • Düzeltmeler: İyi bir güvenlik eklentisi, saldırıya uğramanız durumunda kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasını ve sitedeki düzeltmeleri garanti etmelidir.

En iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazılarına ve web sitenizi korumanıza nasıl yardımcı olduklarına bir göz atalım.

Not: Bu listeden yalnızca bir eklenti kullanmanız gerekir. Bu listeden birden fazla aktif eklentiye sahip olmak hatalara yol açabilir.

 1. Sucuri

Sucuri, eksiksiz bir web sitesi güvenlik çözümü ve en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, kötü niyetli saldırılarından ve diğer olası güvenlik açıklarından korur.

Sucuri’yi etkinleştirdikten sonra, tüm web sitesi trafiğiniz CloudProxy sunucularından geçer ve her istek kötü amaçlı istekleri filtrelemek için taranır. Bu nedenle Sucuri, kötü amaçlı trafiğin sunucunuza ulaşmasına izin vermeyerek sunucu yükünü azaltabilir ve sitenizin performansını artırabilir.

Web sitenizi SQL Enjeksiyonlarına, XSS’ye ve bilinen tüm saldırılara karşı korur. Buna ek olarak, potansiyel güvenlik tehditlerini proaktif olarak WordPress’in çekirdek ekibine ve üçüncü taraf eklentilere bildirirler.

Tüm saldırıları engellemenin yanı sıra, Sucuri’nin web sitenizi korumasının bazı diğer yolları şunlardır:

 • Virüsten koruma paketi, web sitenizin olası güvenlik açıklarından ve kötü amaçlı yazılımlardan arınmış olmasını sağlamak için her 4 saatte bir web sitenizi izler.
 • Dosya değişiklikleri, son giriş, başarısız giriş denemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere sitenizde olan her şeyi takip eder…
 • Web sitenizi güvenliği ihlal edilmiş ve sunucu düzeyinde enfeksiyonlardan korumak için sunucu tarafında tarama yapmanızı sağlar.
 1. Wordfence Security

Wordfence, mevcut en kapsamlı WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Eklentinin ücretsiz bir lite sürümü, resmi WordPress eklentileri mağazasında mevcuttur. Ücretsiz eklenti, web uygulaması güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı ve kaba saldırılara karşı koruma gibi önemli özelliklerle birlikte gelir. 2 milyondan fazla aktif yüklemeyle WordPress için en popüler güvenlik eklentisidir.

Wordfence, kötü amaçlı saldırılarını izler ve çok fazla oturum açma girişiminden sonra herhangi bir girişimi kilitler. Geçersiz bir kullanıcı adı kullanan herkesi kilitleyebilir ve hatta daha iyi güvenlik için 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.

Ülke engelleme özelliği ile belirli bir coğrafi bölgeden kaynaklanan saldırıları ve içerik hırsızlığını durdurabilirsiniz. Kalıp eşleştirme ve IP aralıklarına bağlı olarak, tüm kötü niyetli ağları ve şüpheli görünen insan faaliyetlerini engelleyebilirsiniz.

IP adresinizin itibarını kontrol etmenize olanak tanır, böylece müşteri e-postalarınızın spam olarak işaretlenmediğinden emin olabilirsiniz.

Wordfence’in dezavantajı, bulut tabanlı bir sağlayıcı olmak yerine kendi sunucunuzda çalışmasıdır.

 1. iThemes Security

Eskiden Better WP Security olarak bilinen iThemes Security, WordPress web sitenizi güvence altına almak için size birçok yol sunar.

Başarısız oturum açma girişimlerinin sayısını sınırlandırarak web sitenizi kaba kuvvet (brute force) saldırılarına karşı korur. Son dosya güncellemelerinden haberdar olmak için e-posta uyarıları alabilirsiniz, böylece sitenizin saldırıya uğrayıp uğramadığını bilirsiniz.

iThemes Security, belirlediğiniz sınırlara bağlı olarak sitenizdeki güvenlik açıklarını tarayan tüm şüpheli IP’leri kilitler. Ayarlarınıza bağlı olarak WordPress panonuzu erişilemez hale getirmek için siteniz için bir dışarıda modu bile ayarlayabilirsiniz.

Ek olarak, tercih ettiğiniz site dışı depolama hedeflerine veritabanı yedeklemesi planlayabilirsiniz.

Yararlı bulacağınız diğer bazı özellikler şunlardır:

 • Web sitenize ekstra katman koruması sağlayan 2 faktörlü kimlik doğrulama.
 • Bireysel kullanıcı aktivitesini incelemek için kullanıcı güvenliği kontrolü.
 • Güncel olmayan temalar veya eklentiler varsa ve düzeltilmesi gereken kritik sorunlar varsa sizi bilgilendirir.
 1. All In One Wp Security and Firewall

All In One WP Security & Firewall, web sitenizin güvenliğini yepyeni bir düzeye taşıyan ücretsiz bir WordPress güvenlik eklentisidir. Bu eklentiyle ilgili en iyi şey, tüm özelliklerinin temel, orta veya gelişmiş olarak kategorize edilmiş olmasıdır, bu da web sitesini bozmadan herkesin bir grup özelliği etkinleştirmesini kolaylaştırır.

WordPress panonuzda bir güvenlik seviyesi ölçü tablosu bulabilirsiniz. Güvenlik puanı puanlama sistemine dayalı olarak web sitenizin ne kadar güvenli olduğu konusunda sizi bilgilendirir. Eklenti ayrıca, minimum düzeyde kabul edilebilir bir güvenlik düzeyi elde etmek için sitenizde belirli özellikleri etkinleştirmenizi öneren başka bir gösterge tablosu öğesiyle birlikte gelir.

 1. Jetpack Security

Jetpack, 5 milyondan fazla aktif yüklemeyle güvenlik, performans ve site yönetimi için popüler bir hepsi bir arada eklentidir. Automattic’in bu iyi bilinen eklentisi, web sitesi tasarım özelliklerinin yanı sıra otomatik pazarlama araçlarını da içerir.

Yine de güvenliğe odaklanan Jetpack, WordPress sitenizi izler ve sitenizin kapalı olduğunu algıladığı anda sizi uyarır ve sitenizi kaba kuvvet giriş saldırılarına, spam ve zararlı kötü amaçlı yazılım enjeksiyonlarına karşı korur.

Diğer güvenlik özellikleri şunları içerir:

 • Güvenli Kimlik Doğrulama: WordPress hesapları aracılığıyla güvenli kimlik doğrulama sağlar.
 • Güncellenen Eklentiler: Tüm eklentilerinizin otomatik olarak güncellenmesini sağlar ve toplu yönetime izin verir.
 • Site Etkinliği: Web sitenizin tüm etkinliklerini organize, kronolojik bir etkinlik listesinde kolayca görürsünüz.

Eklentinin premium sürümü ile site yedeklemeleri, tek tıklamayla geri yükleme, kötü amaçlı yazılım taraması, otomatik yorum filtreleme ve pingback spam’i ve daha fazlasını elde edersiniz.

Ancak Jetpack, güvenlikten pazarlamaya kadar pek çok özellik barındırdığı için, birçok kişi eklentinin sitenizi gerçekten yavaşlatabileceğini fark eder. Maalesef bu Jatpack!in uzun süredir baş etmekte zorlandığı ama bir türlü de düzeltemediği eksiklerinden biridir.

 1. Shield Security

WordPress güvenliğiniz için akıllı ve otomatik bir çözüm arıyorsanız, Shield Security doğru seçiminiz olacaktır. Bu eklenti, bu güvenlik açıklarını düzeltmek için yalnızca eyleme geçirilebilir öngörüler içeren doğru uyarıları almanızı sağlar.

Shield Security’nin kurulumu kolaydır ve veri tabanınızdaki kötü amaçlı dosyaları tespit etmeye yardımcı olan Core File Scanner, sizi şüpheli IP adreslerini manuel olarak engelleme zahmetinden uzak tutan Otomatik IP Kara Listesi, otomatik Brute Force botlarını engelleme gibi kesinlikle çok önemli özelliklere sahiptir.

WordPress eklentileri mağazasında ücretsiz bir lite sürümü mevcuttur. Ancak, Tema Hack Algılama Tarayıcısı, Eklentiler Güvenlik Açığı Tarayıcısı ve çok daha fazlasıyla birlikte gelen Pro sürümüne de yükseltebilirsiniz.

Yorum yapın