Wordpres Tema ve Eklenti Rehberiniz

En İyi Yabancı Hosting Firması Bluehost

Bluehost, çevrimiçi olarak en büyük web barındırma markalarından biridir. WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısıdır ve şu anda 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapmaktadır.

1996’da başlayan en eski web barındırıcılarından biri olan Bluehost, WordPress barındırma söz konusu olduğunda en büyük marka haline gelmiştir. Bluehost ile, çok fazla trafik olduğunda bile web sitenizin yavaş olması konusunda asla endişelenmenize gerek yok. 7/24 uzman desteği, ihtiyaç duyduğunuzda telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla size yardımcı olmak için her zaman yanınızdadır.

Küçük işletmeler için web barındırma alanında yurtdışında 1 numara olarak değerlendirilebilir. Bunun da ötesinde, 


Wordpress hosting Bluehost
 
 

Bluehost’tan hosting hizmeti satın aldığınızda ücretsiz domain ve SSL paketin içerisinde dahil olarak gelmektedir.


Bluehost paylaşımlı hosting planı ile ücretsiz bir domain, ücretsiz SSL ve daha fazlasını elde edersiniz. Paylaşımlı hosting ihtiyaçlarınızı karşılamadığında ise, VPS ve özel sunucu seçeneklerine kolayca yükseltebilirsiniz.

Ayrıca yıllık ödeme yaparak Bluehost planlarından tasarruf edebilirsiniz.

Bluehost, sunucu donanım altyapısını ve genel barındırma deneyimini düzenli olarak geliştirerek sürekli olarak üst düzey hizmet verir. Son zamanşarda yeni başlayanlar için bir web sitesi başlatmayı son derece kolaylaştırmak amacıyla, kullanıcı kontrol panellerini yenilediler. Web sitenizin olabildiğince hızlı olmasını sağlamak için KVM ve OpenStack gibi endüstri lideri teknolojileri kullanırlar.

Bluehost, WordPress gibi açık kaynaklı projelere düzenli olarak katkıda bulunur. WordPress için tek tıklamayla yükleyiciler (örneğin te tıkla WordPress kurulumu gibi) ve diğer popüler web sitesi oluşturucular ve blog oluşturma platformları sunarlar. Yeni başlıyorsanız, Bluehost ile yanlış yola sapmanız mümkün değildir. 

Bluehost Değerlendirme
Fiyat
9
Destek
10
Hız
9.5
Uptime
9.5
Artıları
İlk üyelik kampanya fiyatı
Güvenilirlik
Ücretsiz domain
Ücretsiz SSL
Performans
Eksileri
Yenileme maliyeti
9.5

Bluehost dünyanın en büyük web hosting firmalarından biri ve resmi bir WordPress önerilen hosting sağlayıcısı olarak 7/24 müşteri desteği ile yeni başlayanlar ve orta ve büyük ölçekli işletmeler için çok çeşitli barındırma planları sunar.

Bluehost’un sizin için doğru seçim olup olmadığını öğrenmek için bu kapsamlı Bluehost incelemesinde sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Aşağıda inceleyeceğimiz alanlar bulunmaktadır:

  • Hız: Web siteniz Bluehost ile ne kadar hızlı yüklenecek? Bunu değerlendirmek için hızlarını ve sunucu yanıt sürelerini test ettik.
  • Performans: Bluehost trafik artışları altında nasıl performans gösterir? Bunu stres testini yaparak test ettik ve trafik altında ne kadar iyi performans gösterdiğini gösterdik.
  • Güvenilirlik: Web siteniz herhangi bir kesinti olmadan 7/24/365 kullanılabilir mi?
  • Müşteri Desteği: Web sitenizde acil yardıma ihtiyacınız olduğunda Bluehost’un müşteri desteğine güvenebilir misiniz?
  • Özellikler: Web sitenizi oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri sunuyorlar mı?
  • Fiyatlandırma: Sektördeki en iyi fiyatlandırmaya sahipler mi? Paradan tasarruf etmenizi sağlayacak Bluehost anlaşmaları var mı?

Neden Bluehost

+ Ücretsiz Domain
+ Tek tıkla WordPress kurulumu
+ Ücretsiz SSL
+ İlk üyelikte yüksek indirim
+ 7/24 Destek
+ Yüksek uptime oranı

Bluehost’un Artıları

Öncelikle, Bluehost’u en iyi seçenek yapan avantajlara bir göz atalım.

Fiyatlandırma: Hosting planları, çoğu kullanıcının, özellikle de yeni başlayanları zorlamayacak seviyelerdedir. Siz tabiki yurtdışı hosting satın alırken kurdan dolayı oluşan ekstra maliyeti hesaba katmalısınız.

Güvenilirlik: Minimum kesinti süresiyle çok sayıda web sitesine güç sağlarlar.

Gizli ücret yok: Hesabınız için kaydolurken hiçbir gizli ücret yoktur, aldığınız hizmetin fiyatı ne ise onu ödersiniz.

Ücretsiz alan adı (domain): Kaydolduğunuzda 1 yıl boyunca ücretsiz bir alan adı alırsınız.

Ücretsiz SSL: Hosting hizmeti ile beraber ücretsiz SSL’de paket ile birlikte gelir.

Bluehost’un Eksileri

Bluehost’un problem olarak pek bir dezaavantajı yok ama satın almadan önce bilmeniz gereken bazı noktalara dikkat çekmek isteriz.

Daha yüksek yenileme fiyatı: Gerek domain gerekse hosting hizmeti ilk satın almanızdan sonra daha yüksek fşyattan yenlenir.
Ek satış stratejisi: Kayıt sırasında agresif bir çapraz satış sistemine sahiptirler. Satın alırken bir çok ek ürün sepete eklenir ancak ihtiyacınız yoksa tüm eklentilerin işaretini kolayca kaldırabilirsiniz.

BLUEHOST TEMEL ÖZELLİKLER
Performans Değeri A+
Ortamala Yüklenme Süresi 1,48 ms
Ortalama Yanıt Süresi 1,26 ms
Ücrtsiz Domain Evet
Ücretsiz SSL Evet
Tek Tıkla Hızlı WordPress Kurulum Evet
Destek Telefon / Canlı Destek / Forum

Bluehost Hakkında En Çok Merak Edilenler

Hangi Bluehost planını almalıyım?

Cevap gerçekten barındırma ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlıdır. Yeni başlıyorsanız, Bluehost paylaşılan barındırma planlarından başlamanızı öneririz. Bir çevrimiçi mağaza açıyorsanız, e-ticaret web sitelerini yönetmek için özel olarak tasarlanmış WooCommerce bulut barındırma hizmetini kullanmanızı öneririz.

Bluehost sunucuları nerede bulunur?

Bluehost sunucuları Provo, Utah ve Houston, Teksas’ta bulunmaktadır.

Bluehost yüksek trafiği kaldırabilir mi?

Bluehost kesinlikle yüksek trafiği kaldırabilir. Her şey hangi planda olduğunuza bağlı. Siteniz çok fazla kaynak tüketmeye başlarsa, Bluehost sizden daha yüksek bir plana yükseltmenizi isteyecektir.

Bluehost planımı daha sonra yükseltebilir miyim?

Kullanıcılara her zaman daha küçük planla başlamalarını ve gerektiğinde yükseltmelerini öneririz. Bluehost, yükseltmenizi çok kolaylaştırır.

Bluehost, aydan aya ödeme seçeneği sunuyor mu?

Bluehost, paylaşılan planları için aydan aya ödeme seçenekleri sunmamaktadır. VPS ve özel sunucular gibi daha yüksek planlar için aylık ödeme seçenekleri sunarlar. Ancak, uzun vadeli anlaşmalar için önemli indirimler sunduklarını unutmamak önemlidir.

Bluehost’ta alt etki alanları oluşturabilir miyim?

Evet, Bluehost’ta cPanel’i kullanarak kolayca alt etki alanları oluşturabilirsiniz.

Alan adımı Bluehost’a kaydettirmek zorunda mıyım?

Hayır, etki alanınızı Bluehost’a kaydettirmeniz gerekmez. Godaddy, NameCheap veya tercih ettiğiniz alan adı kayıt sitelerini kullanabilirsiniz. Ancak, onlarla bir alan adı kaydettirmek istiyorsanız alan kayıt ücretlerinden feragat edebileceğinizi unutmayın.

Bluehost ücretsiz SSL sunuyor mu?

Evet, Bluehost tüm planlarıyla birlikte ücretsiz SSL sunuyor. E-ticaret planları, özel IP’ler ve özel SSL ile birlikte gelir.

Eklentileri Bluehost’tan satın almam gerekiyor mu?

Hayır, satın alma sırasında herhangi bir eklenti satın almanıza gerek yoktur. Daha sonra ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, bunları her zaman hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Bluehost ücretsiz bir CDN sunuyor mu?

Bluehost ücretsiz bir CDN sunmaz, ancak Cloudflare’nin ücretsiz CDN hizmetiyle entegre olur.

Bluehost’ta bir e-ticaret sitesi oluşturabilir miyim?

Kesinlikle. Bluehost’un WooCommerce barındırma planı, bir çevrimiçi mağaza başlatmak için ihtiyacınız olan her şeyle önceden yapılandırılmış olarak gelir.
Bu kaynak metin hakkında daha fazla bilgiEk çeviri bilgileri için kaynak metin gerekli

Yorum yapın