Wordpres Tema ve Eklenti Rehberiniz

Enfold WordPress Teması

Enfold, Themeforest’teki en popüler WordPress temalarından biridir. Kullanıcı dostu ve güzel tasarıma odaklanan duyarlı, çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Bu Enfold tema incelemesinde, farklı özelliklerine ve ne kadar iyi çalıştıklarına bir göz atacağız.

Enfold Hakkında

Enfold, Avusturya’nın Viyana kentinden bir web tasarım ve geliştirme ekibi olan Kriesi tarafından oluşturulmuştur. Kriesi, uzun süredir Themeforest pazarında WordPress temaları satıyor ve portföylerinde birçok popüler WordPress teması var.

Ekibin Güney Amerika, ABD, Avrupa ve Asya’dan 9 üyesi var. Şimdiye kadar 18 WordPress teması yayınladılar ve dünyanın her yerinden 138.000’den fazla müşteriye sahipler.

Fiyat
9
Destek
9.5
SEO
9.4
Sayfa Hızı
8.5
Arayüz
9.8
Artıları
Sade ve Responsive
Kendi sürükle ve bırak sayfa oluşturucusu (Avia)
Bir çok hazır tasarım demo
SEO uyumlu
Eksileri
6 ay destek
9.2

Enfold, açık ara en başarılı WordPress temalarından biridir. 250.000’den fazla müşteri tarafından satın alınmıştır.

Enfold Temasının Özellikleri

Enfold, premium bir WordPress temasından bekleyebileceğiniz tüm özelliklerle ve daha fazlasını içerir. Enfold’u diğer WordPress temaları arasında öne çıkaran ana özelliklerden bazıları burada.

Önceden Tanımlanmış İçerikle Kolay Kurulum

Premium tema oluştururken kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri, demo gibi görünmesini sağlamaktır. Demo gibi aynı görünümü elde etmek için kullanıcıların çok sayıda içerik, resim, kaydırıcı eklemesi gerekir.

Enfold, çeşitli kullanım durumları için önceden tanımlanmış içerik sunarak bu sorunu çözer. İstediğiniz düzeni seçmeniz yeterlidir ve demo içeriği ile doldurulacaktır. Artık demo içeriğini kendi içeriğinizle kolayca değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş Şablon Düzenleyici

Enfold, güçlü bir şablon düzenleyiciyle birlikte gelir. Bu kullanımı kolay sürükle ve bırak sayfa düzenleyicisi, aklınıza gelebilecek neredeyse her türlü düzeni oluşturmanıza olanak tanır. Izgaralar, sütunlar, slayt gösterileri, harekete geçirme düğmeleri, videolar, resim galerileri vb. Ekleyebilirsiniz. Gelişmiş düzen düzenleyici son derece esnektir ve yeni kullanıcılar için bile kullanımı çok kolaydır.

Kolay Kullanımlı Sliderlar

Enfold, basit bir kullanıcı arayüzü ile tam genişlikte slider oluşturmanıza olanak tanıyan kolay bir arayüz ile birlikte gelir. Bu, özellikle sliderları biraz karmaşık bulan kullanıcılar için çok yararlıdır. Enfold, aynı kolay arayüzü kullanarak slaytlarınıza ekleyebileceğiniz sliderlar için 3D animasyonlarla birlikte gelir.

Enfold, temayla önceden paketlenmiş kendi Layers Slider eklentisi kopyanızla birlikte gelir. Layers Slider, güzel slayt gösterileri oluşturmanıza ve bunları WordPress sitenizin herhangi bir yerinde kullanmanıza olanak tanıyan bir eklentidir.

Kenar Çubuğu (Bileşen) Yöneticisi

Kenar çubukları, yeni WordPress kullanıcıları için başlangıçta zorluk çıkarabilirler. Çoğu WordPress teması, önceden tanımlanmış bir veya iki kenar çubuğu veya widget hazır alanıyla birlikte gelir. Enfold, özel kenar çubukları oluşturmanıza ve ardından bunları bir gönderi veya sayfa oluştururken kullanmanıza olanak tanıyan kendi Kenar Çubuğu yöneticisiyle birlikte gelir. Özel kenar çubuklarınızdaki herhangi bir widget’ı kullanabilir ve gelişmiş düzen düzenleyiciyi kullanarak istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Görsel Kısa Kod Düzenleyici

Enfold, temanızla kullanabileceğiniz tonlarca kısa kodla birlikte gelir. Kısa kodlar, WordPress’e birçok şey eklemek için kullanılabilir. Çoğu WordPress teması kısa kodlarla birlikte gelir, ancak kullanıcıların bu kısa kodları gerçekten kullanmasını kolaylaştırmak her zaman zordur. Enfold, ihtiyaç duyduğunuzda kolayca kısa kod eklemenizi sağlayan görsel bir kısa kod düzenleyiciyle birlikte gelir.

Çeşitli Özellikler

Bu güçlü temaya yerleştirilmiş daha birçok özellik var. İşte bazı daha inanılmaz özelliklerin hızlı bir listesi:

 • Mega Menüler
 • Blog bölümü için 4 Düzen
 • Stil üreteci
 • Entypo simgesi yazı tipi
 • Düzinelerce başlık düzeni
 • Anında arama özelliği
 • Portföy yöneticisi
 • bbPress forum desteği
 • WooCommerce Hazır
 • Tercüme hazır
 • Çok dilli site oluşturmak için WPML ile uyumlu
 • Retina hazır
 • Grawity Forms için özel stiller

Kullanım Kolaylığı

Birçok premium WordPress teması, kullanımını zorlaştıran özelliklerle biraz şişirilmiş hissediyor. Enfold temasını kullanarak küçük bir işletme web sitesi kurmanın ne kadar kolay olduğunu kontrol etmeye karar verdik.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tema demo içerik yükleyicisi ile birlikte geliyor. Etkinleştirildikten sonra, istediğiniz demoyu seçebilir ve tek bir tıklama ile web sitenize aktarabilirsiniz. Bir sonraki bölüm, demo içeriğini kendi içeriğinizle değiştirmektir. Bu rotayı izlemek, tema seçeneklerini ayarlama ve diğer görevleri gerçekleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir kullanıcı temayı manuel olarak kurmaya karar verirse, o kadar da zor değildir. Enfold, onu oldukça kolay ve basit hale getiren güçlü bir tema seçenekleri paneliyle birlikte gelir. İleri düzey kullanıcılar, kendi benzersiz düzenlerini oluşturmak için yerleşik şablon oluşturucusundan yararlanabilir.

Kullanma Kılavuzu ve Destek

Enfold, bir süredir premium WordPress temaları işinde olan bir WordPress uzmanları ekibi tarafından geliştirilmiştir. Kriesi’deki insanlar, WordPress ürünlerini nasıl yaratacaklarını ve destekleyeceklerini biliyorlar.

Tema için kapsamlı dokümantasyon mevcuttur. Enfold temasının her bir özelliği adım adım talimatlarla açıklanmıştır. Ayrıntılara gösterilen bu dikkat, kullanıcıların web sitelerini hızlı bir şekilde kurmalarını çok kolaylaştırır. Çok fazla okumayı sevmeyen kullanıcılar için, temanızı nasıl kuracağınızı ve güçlü özelliklerini nasıl kullanacağınızı gösteren video eğiticiler de mevcuttur.

Kullanıcılar ayrıca geliştiricilerin web sitesinde ve Themeforest’te bulunan destek forumlarına erişerek de destek alabilirler. Her lisans size altı aylık destek ve güncelleme hakkı verir.

Yorum yapın