Eklenti

Eklenti, bir WordPress web sitesine eklenebilen bir grup işlev içeren bir yazılım parçasıdır. WordPress web sitelerinize işlevselliği artırabilir veya yeni özellikler ekleyebilirler.

WordPress eklentileri PHP programlama dilinde yazılmıştır ve WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Örneğim güvenlik eklentisi, seo eklentisi, cache veya önbellek eklentisi

WordPress eklentileri PHP programlama dilinde yazılmıştır ve WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. WordPress topluluğunda, etrafta dolaşan bir söz vardır: “bunun için kesin bir eklenti vardır”. Kullanıcıların tek bir kod satırı bilmeden web sitelerine özellik eklemelerini kolaylaştırırlar.

Resmi WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak kullanılabilen binlerce ücretisiz WordPress eklentisi vardır. Ücretsiz eklentilerin yanı sıra, üçüncü taraf şirketlerden ve geliştiricilerden temin edilebilen tonlarca harika ücretli eklenti de mevcuttur..

Bir site yöneticisi olarak, eklentileri yönetici alanından yükleyebilir / kaldırabilirsiniz. Bunları bir FTP istemcisi kullanarak da indirebilir ve manuel olarak kurabilirsiniz.

Eklentilerin büyük çoğunluğu ücretsiz olduğundan, genellikle teknik destekle gelmediklerini unutmamak önemlidir. Bu nedenle sitenize hangilerini yüklemek istediğinizi seçerken dikkatli olmak önemlidir.

Yapmalarını istediğiniz görevi yerine getirebilecek eklentiler olsa da, bazıları diğerlerinden çok daha kaliteli. Doğru olanları seçmek için kendinize birkaç soru sormalısınız.

Güncellenmesinden bu yana ne kadar zaman geçti? WordPress’in en son sürümüyle uyumlu mu? İnsanlar destek sorularına yanıt alıyor mu? Ne tür bir derecelendirmeye sahip?

WordPress eklentilerinin sitenizi yavaşlattığına dair bir efsane vardır ama bu doğru değildir. Yalnızca kötü olanların sayısı sitenizi yavaşlatır.

Yorum yapın