Wordpres Tema ve Eklenti Rehberiniz

En İyi 5 WordPress Anti-Spam Eklentisi

WordPress web siteniz için iyi bir anti-spam eklentisi mi arıyorsunuz?

İnternet, sitenizi kendi avantajları için kullanmanın yollarını aramakta olan spam gönderenler ve bilgisayar korsanlarıyla doludur. Bunun bir örneği, botlar aracılığıyla farklı bloglarda spam yorumlar oluşturmaktır. Bu yorumlar daha sonra geri bağlantı oluşturmak için diğer bloglara yayılır. Bu tür etkinlikler spam gönderen kişiye fayda sağlayabilirken, sitenizi olumsuz yönde etkileyebilir.

İşte burada anti-spam eklentileri devreye girer. Bu eklentilerden birini kullanarak, web sitenizi güvende tutmak için bu tür spam yorumlarını kolayca filtreleyebilirsiniz. Bu makalede, size aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi WordPress anti-spam eklentilerini göstereceğiz.

Ancak bundan önce, web sitenizde bir anti-spam eklentisi kullanmanın faydalarına hızlıca bir göz atalım.

Neden WordPress Anti-Spam Eklentileri Kullanmalı?

Web sitenizde bir anti-spam eklentisi kullanmanız için birkaç neden vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

 • SEO Üzerinde Olumlu Etkisi Vardır

  Genel olarak, spam yorumlar, web sitenizin sıralamasına zarar verebilecek düşük kaliteli veya saldırgan yorumlar içerir. Anti-spam eklentileri, bu tür yorumlardan kurtulmanıza ve SEO’nuzu sağlam tutmanıza yardımcı olabilir.

 • Zamandan Tasarruf Sağlar

  Blogunuzdaki her yorumu manuel olarak yönetebilirsiniz, ancak bu aşırı zaman alan bir görev olabilir. Anti-spam eklentileri, bu manuel görevi azaltmanıza ve spam yorumlarını blogunuza geldiklerinde ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu, daha sonra işinizin diğer yönlerini iyileştirmek için kullanılabileceğiniz çok fazla zamanı size kazandırabilir.

 • Sitenizin Performansını Arttırır

  Spam yorumlar, kaldırılmadan bırakılırsa, veritabanınızı aşırı yükleyebilir ve bant genişliğinizi gereksiz yere tüketebilir. Bu, web sitenizin genel performansını etkileyebilir. Anti-spam eklentileri, bununla mücadele etmenize ve web siteniz için mükemmel performansı korumanıza yardımcı olabilir.

 • Sitenizin İtibarını Korur

  Yukarıda belirtildiği gibi, bazı yorumlar rahatsız edici içerik içerebilir. Bu yorumlar, web sitenizin itibarına zarar verebilir ve bu da trafiğinizi olumsuz etkileyebilir. Anti-spam eklentileri bunun olmamasını sağlar.


Şimdi, web sitenizdeki istenmeyen ve kötü amaçlı yorumları filtrelemenize yardımcı olabilecek en iyi WordPress anti-spam eklentilerine göz atalım.

 1. Akismet

Akismet, en popüler ve en uzun süredir en iyi çalışan WordPress anti spam eklentilerinden biridir. WordPress’in arkasındaki ekip olan Automattic bu eklentiyi geliştirmiştir ve WordPress’i yeni yüklediğinizde bu eklenti otomatik olarak gelir. 

Ancak, bu eklentiyi kullanmak için ücretsiz ve kurulumu kolay bir API anahtarına ihtiyacınız olacak. Ancak, büyük bir ticari web sitesi işletiyorsanız ve ayda 50.0000’den fazla yorumu yönetmeniz gerekiyorsa, ücretli bir plana geçmek isteyeceksiniz.

Sitenize yeni bir yorum gönderildiğinde, Akismet bulut tabanlı algoritmasını kullanır ve tüm spam yorumlarını filtreler.

 1. AntiSpam Bee

Antispam Bee, basit ve ücretsiz bir spam koruma eklentisidir. Kayıt olmanızı veya bir hesap kurmanızı gerektirmez, sadece eklentiyi kurun ve hazırsınız. İstenmeyen postaları filtrelemek için bu eklenti, spam isteklerini mevcut bir spam veritabanıyla karşılaştırır, IP adresi kontrollerini ve Gravatar doğrulamasını kullanır.

Ayrıca, bu eklenti, engellenen ve filtrelenen spam isteklerinin istatistiksel verilerini gösterecektir. Ayrıca, depolanmış spam’leri birkaç günde bir silen, böylece sitenizi yavaşlatmayan bir özellik vardır. Basit bir spam çözümü arıyorsanız, bu eklenti denemeye değer.

 1. Antispam by Cleantalk

AntiSpam by Cleantalk, spam yorumlarını değerlendirmek için bulut tabanlı bir sistem kullanarak Akismet’e benzer şekilde çalışır. Bununla birlikte, belirli konumlardan, IP adreslerinden, e-postalardan ve daha fazlasından gelen istekleri engelleyecek kara listeler de oluşturabilirsiniz.

Bu eklenti ile yorumlarınızda, iletişim formlarınızda, kayıt sayfalarınızda, ödeme sayfalarınızda ve çok daha fazlasında spam yorumları ve kayıtları izleyebileceksiniz. Temel olarak, spam yorumların oluşabileceği her alanda korunursunuz.

Bu eklenti şu anda ücretsiz bir deneme ve yıllık 8 $ taahhüt ile sunuluyor.

 1. WordPress Zero Spam

WordPress Zero Spam, kurulumu çok kolay olan bir anti spam eklentisidir. Herhangi bir API’ye veya karmaşık bir kurulum sürecine gerek yoktur. Bu listedeki diğer anti spam eklentileri kadar özellikli değil, ancak ücretsiz, kurulumu hızlı ve işi halledecek kadar yeteneklidir.

Bu eklenti, spam yorumları ve spam hesap kaydını engellemeye yardımcı olur. Ayrıca Contact Form 7, BuddyPress, Gravity Forms ve Ninja Forms ile entegre olur, böylece hangi iletişim formu eklentisini kullanıyor olursanız olun siteniz spam içermeyecektir.

 1. Titan Antispam ve Security

Titan Anti-Spam & Security, web sitenizi her türlü tehditten koruyan güçlü bir güvenlik WordPress eklentisidir. İstenmeyen posta, kötü amaçlı IP adresleri ve çok daha fazlasına karşı sağlam koruma sağlar. Eklenti, küresel spam veritabanı aracılığıyla yorumlarınızı sürekli olarak kontrol eder. Filtrelenmemiş yorumlar, sitenizi kötü niyetli içerikten korumak için kendi kendine öğrenen ağ üzerinden tekrar kontrol edilir.

Güçlü kötü amaçlı yazılım tarayıcısı ile, sistem dosyalarını, temaları ve eklentileri kötü amaçlı yazılım, geçersiz URL’ler, arka kapılar, SEO spam, kötü amaçlı yönlendirmeler ve kod enjeksiyonlarına karşı denetler. Ayrıca, oturum açma girişimlerini kısıtlayarak web sitenizi kaba kuvvet saldırılarına karşı korur.

Yorum yapın